• Řešení problémů, diskuze a jiné problémy přesunuty na Discord
    Fórum již není tak aktivní jako dříve, a tak jsme přesunuli skoro veškerou aktivitu na náš Discord. Může se tedy stát, že zde nedostaneš odpověď a budeš zcela ignorován. Discord invite link: Odkaz

Jakou komunikační platformu používáš ?

  • Skype

  • TeamsSpeak 3

  • Discord


Results are only viewable after voting.
Status
Uzamknuto, nelze přidávat odpovědi.

Murphyn

Knedlo vepřo zelo
Přesně jak název postu říká, budeme se zde bavit o komunikačních platformách světa virtuálního.

Ve virtuálním světě nemusíme jen sedět potichu za chatem, kde jen udáváme písmenka a rozdáváme lidem radost skvelými zprávami. (případně opačně)
V onom virtuálním světě, máme možnost s lidmi komunikovat i formou hlasového chatu, jinak řečeno VoIP. (Voice over IP)
Tato komunikace hlasovou formou nám umožňuje s lidmi komunikovat bez nějakého zdržováni podobou psaní a nebo jen čekání na samotnou odpověď. Můžeme se tak pomocí komunikačních platform aneb "VoIP" aplikací s přáteli bavit, jako kdybychom s nimi seděli někde na kávičce. Avšak komunita lidí využívajíc tyto komunikační platformy, by se v dnešní době dala dokonce rozdělit na pár určitých táborů. (skupin lidí)

Programy sloužíc ke komunikaci skrze svět virtuální, jsou ve valné většině ovládané "gamerskou" komunitou, jinak řečeno lidmi, kteří onu komunikaci potřebují díky hrám. Pro tuto skupinu lidí, hraje komunikace vcelku podstatnou roli, protože mají možnost dosáhnout lepších výsledků jako team. Mají možnost si povídat o ději hry, o tom kdo na ně kde číhá, kde koho viděli a případně sdělovali jakékoliv informace, které by mohli teamu pomoci v získání krásného očekávaného bodu zvaného výhra.

Některé hry v dnešní době jsou na onu teamovou komunikaci zaměření (vývojáři si uvědomují, že komunikace je pro team důležitá) a již hráčům nabízejí funkci INGAME voice chatu. Avšak bohužel ne všechny hry jsou takové a díky tomu jsme nuceni využívat jiné možnosti, pomocí kterých budeme moci se svým teamem komunikovat.
Příkladnými hry, kde bohužel voice chat není, je hra League of Legends a nebo minecraft. V těchto hrách se bohužel nenachází vestavěná funkce VOICE chatu a bohužel jsme tak odkázáni na programy jenž nám danou komunikaci umožní a které si sami najdeme. Ale to co jsme si tu samozřejmě napsali, byla jen většinová kategorie lidí co cílí na herní stránku "aka" nutnou komunikaci při hraní her.

Máme tu ale i druhou kategorii lidí, kteří svůj čas investují jen do komunikace s přáteli bez toho, že by měli potřebu hledat nějaké strategie do her. Komunikační platformy tak užívají jen v prospěch komunikace s přáteli, zjištění toho jak se mají či jak vedou svůj život.. no, prostě jako by si zašli "virtuálně" na kafíčko.

Komunita uživatelů co používají VoIP aplikace, se tedy dělí na 2 již zmiňované skupiny lidí a to "gamery" nebo případě jen "kecálky". Tyto 2 skupiny lidí mají odlišné zájmy a tak mají i jiný pohled na to, co od komunikační platformy očekávají a co by chtěli aby daná aplikace uměla.

Takovou nejznámější a nejpoužívanější je aplikace Skype. Tu zná pravděpodobně každý a díky tomu jak je jednoduchá, tak je její ovládání prakticky intuitivní pro každého uživatele. Tato aplikace je v trendu už poměrně dlouho a díky tomu jí to dává obrovksý náskok oproti aplikacím ostatním, jenž se i skrze její velký stín snaží protlačit na světlo.
Aplikace skype nabízí svým užvatelům možnosti komunikace jak hlasové (voice chat) tak i formou chatovou. K užívání této aplikace musíte samozřejmě vlastnit i účet, který získáte registrací na jejich stránkách a poté si můžete užívat jejich služeb jak se vám jenom zlíbí.

Ve skypu máte možnost si své přátele přidat do friend listu, zablokovat si je, můžete jim psát nebo vytvářet hromadné konverzace jak chatové tak i hlasové. Můžete lidem psát když jsou online tak i když jsou offline a to samé i s konverzací hlasovou, do které mohou být přizváni i když offline jsou. (pokud se pak na skype přihlásí, tak mají možnost se připojit) Skype v poslední době přidal i nespočet ikonek, gifů a dalších věcí, které vám umožní vybarvit si chat a vyjádřit své emoce formou obrázku či gifů. Mimo to by se ale v neposlední řadě dala zmínit i možnost zasílání souborů pomocí skypu, kdy má každý uživatel právo někomu poslat libovolný soubor.

Bohužel skype má svou obrovskou nevýhodu, která omezuje podstaný počet lidí. Skype je aplikace náročná a to jak na internet uživatele, tak i na HW počítače člověka, jenž skype užívá.
Podle mého názoru je tato aplikace spíše vhodná pro uživatele, kteří chtějí komunikovat formou chatu a nebo jen pro kecálky co si povídají o životě. Tací lidé, nemají zatěžovaný počítač jinými procesy a tak je to v ničem neomezuje. Avšak pokud si gamer chce kecat při hře a docílit tak lepším teamovým dovednostem, tak je jeho hratelnost omezována jak vytěžováním HW, tak i jeho internetu. Pokud si gamer vytvoří konverzaci a nemá dost rychlý internet, tak je celá konverzace závislá na tom, zda-li to jeho internet ustojí a nebo prostě konverzace padne.

Z jakéhokoliv hlediska si tudíž troufám tvrdit, že skype není tou správnou variantou, kterou by se měli ubírat obě skupiny lidí. Bohužel nikdo nic proti tomu neudělá, protože jak jsem již zmínil.. skype je v trendu už hodně dlouhou dobu a tak má i neskutečný základ lidí, kteří jejich aplikaci využívají díky její jednoduchosti a taky i díky tomu, že jí vlastní neskutečná masa lidí. (nemusí si tak instalovat žádnou aplikaci, protože je s 80% pravděpodobností jasné, že gamer bude skype mít)

Druhou aplikací, kterou bych chtěl zmínit, je TeamSpeak který tak z 90% užívá jen komunita gamerů.
Tato aplikace nám nabízí technicky vzato stejné možnosti jako skype, ale dalo by se i říci, že je v mnoha ohledech lepší. Asi největší výhoda je ta, že nemusíte k užívání aplikace registrovat nějaký účet a komunikovat můžete ihned po nainstalování. Gameři potřebují pro hraní méně vytěžovaný internet + HW a samozřejmě tudíž menší dropy FPS. (oproti skypu by se dalo říci, že je na tom teamspeak mnohem lépe) Teamspeak nám nabízí možnost připojení se na server, kde můžeme vytvořit místnost ve které můžeme komunikovat bez ohledu na to, kdo má jak rychlý internet. Stabilita komunikace tak záleží na stroji kde současně běží teamspeak server a není tak možné, že by konverzace byla přerušena díky nestabilitě internetu některého z účastníků.

Zprávy můžete lidem psát soukromě, do místností kde jste připojení, nebo i offline uživatelům. Můžete si užvivatele i přidávat do přátel, blokovat, mutnout si je, zaheslovat si místnost aby byla vaše konverzace soukromá a nespočet dalších drobností. Avšak teamspeak je spíše určený jen na onu komunikaci a ne na chatování, tudíž se v této aplikaci uživatelé nedočkají tolika smajlíků jako v aplikaci skype.

No a poslední aplikací, která stojí za to zmínit je aplikace zvaná Discord.
Tato aplikace byla vytvořena před ne až tak dlouhou dobou a tudíž o ní ani moc lidí netuší. Nemohu si to odpustit, ale dle mého názoru tato komunikační aplikace předčila teamspeak a skype celkově. Aplikace, vám nabízí stejný počet smajlíků, gifů a všelijakých obrázků jako máte v aplikaci skype. (pestrost chatu se tedy nezapře a její skvělý flat design taky ne) Uživatelé mají možnost aktivity ve více veřejných místnostech formou písemného chatu a nebo i aktivity formou voice chatu, kdy mohou komunikovat s jakýmikoliv lidmi, co jsou na serveru připojení.
Tím, že jsem zmínil "server", je z technického hlediska jasné, že ani v této aplikaci nejste omezováni rychlostí internetu uživatelů, protože Discord vám nabízí jejich vlastní servery, které jsou dostatečně stabilní. Máte zde možnost lidem psát veřejně, do soukromých zpráv a nebo s nimi můžete komunikovat ve veřejných či uzavřených VOICE místnostech. Kromě toho, si uživatele můžete přidat do friend listu, zablokovat si je, mutnout si uživatele, nebo si ho jen blocknout a neřešit do budoucna.

Díky tomu, že je aplikace takovým mutantem zrozeným ze skypu a teamspeaku, tak se mu vlastně nic vyčíst nedá.. zastává tu stránku komunikace formou voice chatu pro gamery a tak i formu normálního chatu pro pisálky či kecálky. Aplikace nabízí i český jazyk a tudíž je tak snadné se v aplikaci vyznat a to nejen díky oné češtině, ale třebas i jednoduchému a přehlednému systému.

Mimo to je asi takovou největší, ale opravdu největší výhodou nad ostatními aplikacemi to, že je dostupná pro kohokoliv a odkudkoliv.
Nemusíte se ani registrovat, ale je to určitou výhodou. Komunikovat můžete formou aplikace, kterou s nainstalujete do počítače, nebo formou mobilní aplikace. Ale pokud nechcete využívat ani jednu z těchto variant, tak vám stačí prostý prohlížeč, díky kterému můžete s přáteli komunikovat též.

Tato aplikace je tedy dle mne tou nejlepší variantou, nejlepší komunikační platformou, pro kterou se může jakýkoliv člověk rozhodnout.
Je skvělá pro gamery, pro kecálky a prostě pro kohokoliv, kdo má rád jednoduchost a praktičnost.

ZDE JE POROVNÁNÍ VŠECH TŘÍ ZMÍNĚNÝCH KOMUNIKAČNÍCH PLATFORM : https://discordapp.com/features

Aplikaci skype je možné sehnat zde: https://www.skype.com/en/
Aplikaci teamspeak je možné sehnat zde: http://teamspeak.com/
Aplikaci discord je možné sehnat zde: https://discordapp.com/
 
Status
Uzamknuto, nelze přidávat odpovědi.
Top